Kto czyli kadra

Marlena Rynowiecka

Od początku mojej pracy zawodowej związana jestem ze szkolnictwem niepublicznym. 20 lat doświadczenia w prowadzeniu szkół społecznych, obserwacja naszych uczniów, śledzenie losów absolwentów oraz profesjonalna, ciagle doskonaląca się kadra daje mi dziś odwagę do tworzenia wspólnie z nauczycielami i uczniami nowej szkoły na mapie Poznania.

Swoją pracę zaczynałam jako nauczyciel matematyki, fizyki i informatyki w Społecznej Czwórce i Dębince, gdzie później przez 10 lat byłam dyrektorem.

Ważnym doświadczeniem była moja “pozytywna przerwa” w edukacji i 5 letnia praca w biznesie, w dużej grupie budowlanej. Miałam okazję wspierać znaczące inwestycje, pracowałam w obszarach wsparcia IT i PR. To dało mi nieco inne spojrzenie na to, co dzieje się w szkole. To wtedy powstała myśl, że szkoła mogłaby stworzyć możliwości  obserwacji świata zewnętrznego i doświadczania.

Powrót do edukacji w roku 2012, do Społecznej Czwórki pozwolił wykorzystać te doświadczenia. Istniejąca już jakość szkoły i rozwijająca się kadry pozwoliły nam osiągnąć dzisiejszą opinię i poziom. Spojrzeliśmy na szkołę w jeszcze inny sposób, zależało nam na budowaniu jakości szkoły, ale i poczucia wartości każdego ucznia, każdego nauczyciela. Odkrywanie talentów, dostrzeganie małych i dużych sukcesów oraz odpowiedzialność, ciągły rozwój to priorytety naszej pracy.

Wizyty w szkołach w Londynie i w Helsinkach, szkolenia nauczycieli w Wielkiej Brytanii i Finlandii dają nam możliwość szerszego patrzenia na edukację. Podróże uczniów i nauczycieli wpisały się na stałe w kalendarz szkoły, co z pewnością będziemy kontynuować na poziomie Liceum.

Z wykształcenia jestem matematykiem i informatykiem ukończyłam Uniwersyt A.Mickiewicza w Poznaniu,  później Zarządzanie Przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Ekonomicznym i  Psychologię Społeczną na WSNHiD.

Prywatnie: mam dorosłego syna, dwójkę wnuków oraz dwie pasje: psychologię, a dokładnie Analizę Transakcyjną i ciągle jeszcze tańczę tango argentyńskie.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Marlena Rynowiecka